Дома Видео Фати тргна да го изведе пеналот за хет-трик, но тогаш се појави Меси 🎥

Фати тргна да го изведе пеналот за хет-трик, но тогаш се појави Меси 🎥

Фудбалерите на Барселона за викендот славеа против Виљареал со 4:0 во третото коло од Ла Лига.

За Каталонците тоа беше прв натпревар во новата сезона затоа што добија поголем одмор поради европските натпревари од минатата сезона па ги пропуштија првите две коли.

Ансу Фати во овој натпревар постигна два гола, а можеше да дојде и до хет-трик ако Меси му дозволеше да го изведе пеналот. Шпанските медиуми сега направија видео во кое јасно се гледа дека тинејџерот е разочаран кога Меси не му дозволува тој да биде изведувачот на пеналот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

„АС“: Никој не го видел Азар веќе три недели

„Нешто се случува со Азар“, пишува весникот „АС“, кој е близок до Реал Мадрид. На 29-ти се…