Дома Фудбал Англија Фабрегас го “боцна” Куртоа таму каде најмногу боли

Фабрегас го “боцна” Куртоа таму каде најмногу боли

0

Шпанскиот фудбалер и член на Челси, Сеск Фабрегас очигледно е доста расположен овие денови, иако не игра на Светското првенство.

Откако еднаш веќе се пошегува на сметка на репрезентцијата на Аргентина, кога предложи да одиграат пријателски натпревар против играчите кои не отпатуваа на СП, Фабрегас одлучи и да го посети профилот на клубскиот колега Куртоа.

Голманот на Челси објави фотографија на Инстаграм од натпреварот против Панама на која се гледа како го брани обидот на противникот, а Фабрегас на тоа имаше интересен коментар.

„Беше време да ги собереш нозете.“ му напиша Фабрегас на белгијскиот голман алудирајќи на голот кој го прими против Барса во реванш дуелот од осминафиналето во ЛШ.


Следете го Sportski.mk и на


Куртоа на тоа кратко одговори: „Копиле“.

First game First win! 🇧🇪 3-0 🇵🇦 #1 #redtogether

A post shared by Thibaut Courtois (@thibautcourtois) on

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Хајдук победи со 2:4, Мирко Ивановски двоен стрелец (ВИДЕО)

Maкедонскиот напапаѓач Мирко Ивановски денес одигра одличен натпревар за Хајдук на гостува…