Дома Фудбал Останато Уште една трагедија во спортот: Почина поранешен турски репрезентативец

Уште една трагедија во спортот: Почина поранешен турски репрезентативец

Поранешниот турски фудбалер Ерсен Мартин почина на 45-годишна возраст, потврдија турските медиуми.

Кариерата Мартин ја започна во Баерсдорфер, а потоа се пресели во германски Нинберг каде што го имаше својот прв сениорски договор.


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Подоцна играше за Бешикташ, Сиртспор, Гезтепе, Денизлиспор, Анкараспор, Трабзонспор, Рекреатив, Сивас, Манисаспор, Кашипаша, Генчелербирлиги и Ејупспор.

За турската репрезентација одигра три натпревари. Фудбалската кариера ја заврши во сезоната 2012/2013.

Ќе потсетиме во текот на вчерашниот ден спортскиот свет беше погоден од смртта на поранешниот хокеар и сегашно момче на тенисерката Арина Сабаленка, Константин Колцов, а најважната битка по два дена поминати во болница ја загуби и директорот на Фиорентина, Џо Бароне.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

ПСЖ и Дортмунд се први полуфиналисти во ЛШ

Пари Сент Жермен и Борусија Дортмунд обезбедија полуфинале откако вечерва беа подобри од Б…