Дома Фудбал Германија Уште еден фудбалер од Бундеслигата со тешка дијагноза

Уште еден фудбалер од Бундеслигата со тешка дијагноза

Играчот за врска на Херта, Жан-Пол Боетиус му е дијагностицирам рак на тестисите, соопштија од клубот.

Тоа е вториот играч од Бундеслигата кој во последните месеци се соочува со таков проблем, откако прво му беше дијагностицирана истата болест на Себастијан Алер од Борусија Дортмунд.

Фудбалерот почуствувал болка бил испратен на детални прегледи,а  вчера му бил дијагностициран рак на тестиците.

Сега 28-годишниот фудбалер ќе мора да оди на операција, а потоа следува период на хемотерапија, па подолго вреќе ќе паузира од фудбалот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Германија

Проверете

Мајсторија каква ретко се гледа: Ова е најубавиот гол во Лигата на нации🎥

19-годишниот словенски репрезентативец Бенџамин Шешко уште еднаш покажа дека е еден од нај…