Дома Фудбал Лига на шампиони Уште еден доказ дека Њукасл беше ограбен во Париз: Вчера видовме иста ситуација – со поинаков исход!

Уште еден доказ дека Њукасл беше ограбен во Париз: Вчера видовме иста ситуација – со поинаков исход!

На вчерашните натпревари од Лигата на шампионите ни стигна само уште една потврда дека еден ден претходно ПСЖ доби подарок пенал против Њукасл во завршницата.

Њукасл на натпревар водеше со 1:0, а во 97. минута главниот судија на натпреварот Марчињак доби повик од ВАР да прегледа ситуација по која се одлучи да покаже на белата точка, а така предизвика многу контроверзии.


ТОП викенд: Битка за Манчестер и две дербија во Италија! ↓↓↓


Вчера на натпреварот помеѓу Баерн Михнех и Копенхаген се случи речиси идентична ситуација како и на натпреварот кој се одигра претходната вечер во Париз – но со поинаков исход.

Судијката Стефани Фрапар иако ја гледаше ситуацијата на ВАР не покажа на белата точка.

СИТУАЦИЈАТА ОД НАТПРЕВАРОТ ПСЖ – ЊУКАСЛ

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Лига на шампиони

Проверете

Ибрахимовиќ го избра новиот тренер на Милан

Милан на лето сигурно ќе прави тренерска смена, а медиумите на Апенините тврдат дека главн…