Дома Фудбал Лига на шампиони Урнебесен кикс на Лигата на шампионите: За нив Ван Дајк е – девец! (ФОТО)

Урнебесен кикс на Лигата на шампионите: За нив Ван Дајк е – девец! (ФОТО)

Официјалната Инстаграм страница на Лигата на шампионите објави видео компилација од најдобрите моменти на Вирџил Ван Дајк на „Ноу Камп“ против Барселона додека стоперот го носеше дресот на Селтик.

Во оваа ситуација фановите забележаа еден кикс од страна на лицата кои го водат Инстаграм профилот на најелитното европско натпреварување.

Имено, тие место „Virgil“ го напишаа „Virgin“(девец). Грешката брзо беше поправена, но сепак остана доволно долго за да се рашири на социјалните мрежи.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Лига на шампиони

Проверете

Oфицијални состави за вечерашните натпревари во ЛШ

Вечерва се играат два натпревари од осминафиналето во Лигата на шампионите. Во Италија ќе …