Дома Фудбал Репрезентации УЕФА отвори постапка за големиот скандал на ждрепката за групите за Европското првенство

УЕФА отвори постапка за големиот скандал на ждрепката за групите за Европското првенство

Eвропската куќа на фудбалот (УЕФА) отвори постапка за скандалот кој ја одбележа ждрепката за Европското првенство кое наредното лето ќе се игра во Германија.

На среде извлекувањето на групите во салата се слушнаа звуци од порно филм, а тоа секако ги насмеа присутните и гледачите во преносот.


ТОП викенд: Битка за Манчестер и две дербија во Италија! ↓↓↓


Се шпекулираше дека виновник за оваа ситуација е германски јутујбер кој успеал да си поигра со УЕФА, но засега тоа не е потврдно.

Ако се потврди дека Даниел Џарвис е виновникот тогаш сигурно дека го чека сериозна казна за нарушување на угледот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Репрезентации

Проверете

Нов кикс на Баерн, само реми против Фрајбург

Баерн Минхен освои само бод на гостувањето кај Фрајбург (2:2) и со тоа ја продлабочи криза…