Дома Македонски спорт Убави вести за одбојкарите: Македонија ќе биде домаќин на завршниот турнир во Сребрената лига

Убави вести за одбојкарите: Македонија ќе биде домаќин на завршниот турнир во Сребрената лига

Бордот на администрацијата на европската куќа денес соопшти убави вести за Македонија.

Одбојкарската федерација на нашата земја ќе биде домаќин на завршниот турнир во Сребрената лига оваа година. Ова се добри вести затоа што одбојкарите ќе имаат прилика да играат на домашен терен.

Турнирот ќе се одржи во нов термин на почетокот на јуни. Претходно ќе се одржат двата турнири од групната фаза, 21-23 мај и 28:30 мај.
Нашата репрезентација игра во групата А каде што се уште Израел, Данска и Кипар.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Тихомир Костадинов асистент во важната победа на Ружомберок 🎥

Репрезентативецот на Македонија Тихомир Костадионов денес беше асистент во победата на Руж…