Дома Фудбал Англија Тренерот на Премиерлигашот ги воодушеви сопствениците, следува награда!

Тренерот на Премиерлигашот ги воодушеви сопствениците, следува награда!

0
premier league

Тренерот на Вотфорд, Хави Гарсија ќе потпише нов тригодишен договор со фудбалскиот клуб, пренесува денеска „Sky“.

Гарсија во јануари го замени Марк Силва и тогаш потпиша договор на 18 месеци. Според новиот договор, Гарсија ќе остане во клубот до крајот на сезоната 2020/2021. Шпанскиот тренер минтата година ја предводеше екипата до 14. место на табелата, по што Вотфорд имаше една победа во 11 првенствени натпревари под Силва.

Тој ќе стане првиот тренер на Вотфорд кој го продолжил договорот со клубот уште од Малкиј Макај во 2011. година. Вотфорд оваа сезона започна добро, по 11 кола го завзема осмото место на табелата со шест бода.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Олимпијакос му приреди шок на Милан во Пиреа – го елиминираше уште во групната фаза од ЛЕ! (ВИДЕО)

Вечерва беа одиграни и последните натпревари од групната фаза во Лигата на Европа. Најголе…