Дома Македонски спорт Трајковски играше три минути за Мајорка и се повреди

Трајковски играше три минути за Мајорка и се повреди

Александар Трајковски денес одигра само три минути за Мајорка и се повреди.

Трајковски во игра влезе во 90. минута, а во 93. минута беше заменет, јасно беше дека станува збор за повреда. Спортски.мк ги контактираше луѓето во Мајорка кои ни потврдија дека станува збор за повреда на мускулот.

„Заработи повреда на мускулот, поткривнуваше при излегувањето од теренот. Во наредните денови ќе му бидат направени прегледи и ќе се знае степенот на повредата“, гласеше нивниот одговор.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Конте: Самите сме виновни што сме во ваква ситуација

Тренерот на Интер, Антонио Конте призна дека тимот сам со своите грешки допуштил да дојде …