Дома Останати Авто Мото Топ 10 престигнувања во Формула 1 оваа сезона: Кое е најдобро?

Топ 10 престигнувања во Формула 1 оваа сезона: Кое е најдобро?

0

Сезоната во Формула 1 е во полн ек. Извозени се 12 трки оваа сезона, а останаа уште 10, кога ќе го дознаеме името на новиот или старо-новиот шампион.

За сега Британецот Луис Хамилтон е неприкосновен на врвот, а седум дена пред новата трка, Формула 1 ги избра најдобрите 10 престигнувања во досегашниот дел од сезоната.

Според нив, најдоброто престигнување го изведе Макс Верстапен, кој ја трката за Големата награда на Австрија успеа да го помине Леклерк.

Токму тоа престигнување му донесе и победа пред Леклерк и Ботас.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Авто Мото

Проверете

За ситуацијата на Шумахер зборуваше познат неврохирург: Какви се неговите шанси?

Легендата на германскиот и светскиот спорт Михаел Шумахер овие денови е во Париз каде што …