Дома Тикет на денот Тикет на денот (недела, 14.08.2022)

Тикет на денот (недела, 14.08.2022)

tiket na denot

Уште една одлична недела е пред нас. Понудата е фантастична, а започнаа и останатите лиги во Европа. Ние се потрудивме да издвоиме супер комбинација и да ви ја претставиме како тикет на денот. Ова е нашиот предлог.

Баерн – Волфсбург – ГГ @ 1.80 во Mozzart

Баерн на самиот почеток докажа дека и покрај заминувањето на Левандовски тие се уште оправдано го носат епитетот „Баварска Машина“. Во првото коло запишаа убедлива победа против Ајнтрахт Франкфурт и успеаа да ги победат на гостински терен со резултат од 6-1. Волфсбург од друга страна силата ја мереа со Вердер Бремен, а тие два тима ни прикажаа ефикасен натпревар без победник кој заврши со резултат 2-2. Овде очекуваме најмалку по еден погодок на двете страни и типуваме ГГ со квота 1.80 во Mozzart.

Тромсо – Кристиансунд – 1 @ 1.55 во 20Bet

Oвде имаме дуел на две очајни екипи. Домаќините имаат се уште надеж за спас и покрај лошите игрии знаат да запишат и по некоја победа, но тоа не им гарантира сигурен опстанок бидејќи во моментов се дел од црвената зона. Кристиансунд од друга страна е најголемиот фаворит за елиминација со оглед на тоа што во изиграни 17 натпревари запиша само една победа, три пати ремизираше и останатите 13 дуели ги запиша како пораз. Ова изгледа како идеална шанса за Тромсо да земе три бода, па типуваме 1 со квота 1.55 во 20Bet.

Фиорентина – Кремонезе – 1 @ 1.55 во Bet365

Фиорентина во контролниот период изигра доста натпревари, но не успеа да ги победи сите. Последниот дуел им беше против Бетис, а таму доживеаа тежок пораз од 3-1, па веруваме дека од тоа ќе извлечат заклучок за грешките и дека ќе ги отстранат. Кремнозе многу оддамна не биле дел од италијанската елита, па сега откако успеаа да се вратат веруваме дека единствена цел ќе им биде да се задржат повеќе од една сезона. Сепак, Фиорентина е огромен фаворит на овој натпревар и очекуваме лесна победа за нив. Наш предлог е 1 со квота 1.55 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 4.32

Извор: Тикет на денот од Kladenje.mk

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Тикет на денот

Проверете

Тикет на денот (сабота, 01.10.2022)

После кратката пауза за репрезентации каде што се натпреваруваа во рамките на Лигата на на…