Дома Фудбал Англија Таусенд за спектакуларниот гол: Мајка ми има големи заслуги

Таусенд за спектакуларниот гол: Мајка ми има големи заслуги

Вчера Евертон со 3:1 го победи Барнли, фантастичен натпревар одигра Таусенд кој постигна гол и забележи асистенција, па беше прогласен за играч на мечот.

Голот кој го постигна Таусенд беше спектакуларен, а после натпреварот откри дека големи заслуги за тој негов гол има неговата мајка.

„Морам да ја спомнам мајка ми, таа е многу заслужна за голот. Пред неколку дена ми испрати видео со моите голови и ми кажа повторно да верувам во себе. Тоа можевте да го видите со голот, го имам во себе, само треба повеќе да го покажувам“, изјави Таусенд по натпреварот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Пеле со видео порака ги успокои фановите🎥

Бразилската фудбалска легенда, Пеле продолжува со рехабилитацијата после операцјата која ј…