Дома Видео Таткото на Ѓоковиќ качен на прозор ја пее химната на Црна Гора (ВИДЕО)

Таткото на Ѓоковиќ качен на прозор ја пее химната на Црна Гора (ВИДЕО)

Taткото на најдобриот тенисер во светот, Новак Ѓоковиќ изненади многу свои сонародници откако на прозор ја пееше химната на Црна Гора.

Тој ја пее оригиналната песна со малку изменет текст во однос на официјалната црногорска химна.  Таткото на Ноле не го криел своето црногорско потекло, меѓутоа овој потег изненанди многумина поради затегнатите односи помеѓу Србија и Црна Гора во последно време.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Maгија на Суарез на тренингот на Барса (ВИДЕО)

Екипата на Барселона се врати на тренинзите со цел да се подготви за продолжување на сезон…