Дома Фудбал Италија Тага во Италија: Почина директорот на Фиорентина

Тага во Италија: Почина директорот на Фиорентина

Почина генералниот директор на Фиорентина, Џо Бароне кој минатито викенд имаше срцев удар поради кој беше одложен дуелот меѓу Аталанта и екипата од Фиренца.

Бароне доживеа срцев удар во неделата пред мечот меѓу Аталанта и Фиорентина, по што со хеликоптер беше пренесен во болница и приклучен на апарати.


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Тој од 2019 година ја извршуваше функцијата генерален менаџер на Фиорентина и важеше за десна рака на сопственикот Роко Комисо.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

ПСЖ и Дортмунд се први полуфиналисти во ЛШ

Пари Сент Жермен и Борусија Дортмунд обезбедија полуфинале откако вечерва беа подобри од Б…