Дома Фудбал Останато Страшен податок: Никој нема повеќе голови од Јаховиќ од кога е тој во турската Суперлига!

Страшен податок: Никој нема повеќе голови од Јаховиќ од кога е тој во турската Суперлига!

Aдис Јаховиќ денес продолжи со тресењето мрежи во Турција.

Јаховиќ беше стрелец во ремито на Гозтепе и Трабзонспор (1:1). По овој гол турските медиуми забележаа еден податок за респект. Имено, Јаховиќ во турската Суперлига игра од сезоната 2017-2018 и од тој момент постигна 48 голови.

За каква бројка станува збор покажува тоа што ниту еден друг фудбалер во периодот од кога Јаховиќ игра во Суперлигата не постигнал повеќе голови.

Браво!

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

ЕУРО анализа: Италија – Велс, двата тима ќе ротираат, но домаќинот повторно е голем фаворит

Италија е веќе сигурен патник во следната фаз аод групата А, додека Велс со четири бода за…