Дома Останати Стигна потврда: Мек Грегор после три години се враќа октагонот

Стигна потврда: Мек Грегор после три години се враќа октагонот

Ирскиот ММА борец Конор Мекгрегор ќе се врати во октагонот по три годишна пауза, потврди официјално УФЦ.

Еден од најпопуларните борци од новата генерација ќе се соочи со Мајкл Чендлер на UFC 303 во Лас Вегас на 29 јуни.


Кој ќе биде новиот шампион, Сити или Арсенал? ↓↓↓


Последната борба на Конор во октагон беше во 2021 година кога беше поразен од Дастин Поарје. Мек Грегор тогаш ја скрши ногата на крајот од првата рунда и беше изнесен од рингот на носилки.

Во меѓувреме додека паузираше тој го сними и филмот „Роунд Хаус“ и се занимава со приватен бизнис.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останати

Проверете

Фјури со тешки обвинувања: Усик победи затоа што Украина е во војна

Олександар Усик е новиот светски шампион во бокс, откако во голема борба го победи Тајсон …