Дома Останати Ракомет Српското село Долово го пречека европскиот шампион Дејан Милосављев (ФОТО)

Српското село Долово го пречека европскиот шампион Дејан Милосављев (ФОТО)

0

Српското село Долово го поздрави Дејан Милсоваљев кој со Вардар оваа година ја освои европската титула.

Градоначалникот на Панчево, управата и ракометарите на РК Доловои членовите на ракометната академија го поздравија Милосваљев кој доби плакета за големиот успех.

Милосављев ги израдува и најмладите кога заигра со нив и застана помеѓу стативите. Заедно со Милосављев на пречекот присуствуваше и тренерот Дејан Периќ.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Ракомет

Проверете

Урнебесна фотографија: Како изгледа кога некој е во дуел со „џинот“ Криштопанс

Европскиот шампион Вардар сезоната во Лигата на шампионите ја отвори со победа на гостувањ…