Дома Фудбал Останато Срамно скандирање на навивачите на Фенербахче 🎥

Срамно скандирање на навивачите на Фенербахче 🎥

Динамо Киев вчера го елиминираше Фенербахче и прослави пласман во третото претколо од Лигата на шампионите.

После првиот натпревар кој заврши без г олови 0:0, реваншот се играше вчера на Укер стадионот во Истанбул. Проблемите за Фенер започнаа кога Јуксек доби втор жолт картон во 53. минута. Украинците само четири минути подоцна стигнаа до водство.

Фенербахче до изедначување сепак стигна во 89. минута преку Сзлаи. Натпреварот така отиде во продолжение каде што подобро се снајде украинскиот гигант и со голот на Олександар Караваев дојде до победа и пласман во следното коло.

Натпреварот беше одбележан и со срамното скандирање на турските навивачи кои во еден момент извикуваа: Путин, Путин… Причината за ваквото скандирање секако е воената агресија која Русија ја врши во Украина.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Финансиската моќ на англиските клубови: Само Челзи во Европа потрошил повеќе од Нотингем

Нотингем Форест, повратникот во Премиер лигата попладнево го потврди трансферот на Морган …