Дома Видео Спектакуларен гол на Наташа Андонова🎥

Спектакуларен гол на Наташа Андонова🎥

Најдобрата македонска фудбалерка Наташа Андонова постигна спектакуларен гол со лоб од 40-на метри.

Андонова слави голем успех со Леванте и учество во квалификациите во Лигата на шампионите после високата победа над Билбао од 4:0.

Токму четвртиот гол го постигна Андонова и тоа со лоб од 40-ина метри.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Чави се огласи откако медиумите веќе го прогласија за нов тренер на Барселона

Роналд Куман вчера по поразот од Рајо Ваљекано доби отказ во Барселона, нешто што навивачи…