Дома Фудбал „Со претседателот за Иско разговаравме 20 секунди“

„Со претседателот за Иско разговаравме 20 секунди“

Реал Мадрид наредното лето ќе се ослободи од неколку фудбалери, еден од тие фудбалери многу веројатно ќе биде Иско.

Последен клуб кој се поврзуваше со Иско е Севиља.. Шпанските медиуми многу пишуваа на оваа тема, а сега се огласи и спортскиот директор на овој клуб, Мончи.

„Претседателот на клубот слушна дека се поврзуваме со Иско и ме праша дали тоа е вистина. Му одговорив дека не е, нашиот разговор на таа тема траеше 20 секунди. Оваа шпекулација имаше смисла затоа што Иско сака да замине. Соработуваше со Лопетеги во минатото, но навистина не сме имале никаков контакт“, изјави Мончи.

Иско исто така се поврзуваше со Арсенал и Јувентус.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Фудбалерите на Барселона со насмевки го пречекаа Барухан 📸

После вчерашниот пораз од Рајо Ваљекано Барселона го отпушти Роналд Куман, а денес како пр…