Дома Фудбал Англија Сон им приреди изненадување на своите соиграчи во Сеул 🎥

Сон им приреди изненадување на своите соиграчи во Сеул 🎥


Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓



Премиерлигашите ја започнуваат втората фаза од подготовките за новата сезона во која ќе играат пријателски натпревари во Азија, САД и Австралија.

Екипата на Тотенхем ќе се подготвува во Сеул. Антонио Конте и фудбалерите на „петлите“ имаа пријатно изненадување на аеродромот во Сеул од Хјеон Мин-Сон кој ги пречека своите соиграчи со табла на која пишуваше „Добредојдовте во Сеул“.

Заедно со тимот во Сеул се новите засилувања: Клемент Ленгле, Фрејзер Форстер, Иван Перишиќ, Ивес Бисум и Ричарлисон.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Бербатов за првпат откри: Дарко Панчев беше мојот идол!

Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓ Поранешната ѕвезда …