Дома Фудбал Англија Солскјер: Не е моја работа да ги правам играчите среќни

Солскјер: Не е моја работа да ги правам играчите среќни

Оле Гунар Солскјер испрати предупредување до играчите на Манчестер Јунајтед кои немаат голема минутажа да се изборат за своето место и дека не е негова работа да ги направи среќни.

Џеси Лингард не беше во ростерот за натпреварот против Кристал Палас кој Манчестер Јунајтед го загуби со 2:1. Тој би можел наскоро да го напушти клубот. ПокрајS него во ростерот на Јунајтед оваа езона ниту во победата над Лутон во Карабао купто не беа: Серхио Регулион, Крис Смолинг, Фил Џонс, Маркос Рохо и Андреас Переира.

„Играчите се среќни кога играат. Не е моја работа да ги правам среќни. Моја работа е да ги бирам играчите кои носат резултат. На играчите е да бидат спремни, да работат напорно и да се подготовени кога ќе бидат повикани“, изјави Солскјер.

Манчестер Јунајтед можеби уште не го завршил преодниот рок, клубот се поврзува со Алекс Телес од Порто, а се уште на нивниот радар е и Џејдон Санчо.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Следните два меча се клучни за Зидан

Иднината на Зинедин Зидан во Реал Мадрид зависи од резултатите на следните два меча, тврди…