Дома Видео Смртта на Марадона ги обедини и најлутите ривали

Смртта на Марадона ги обедини и најлутите ривали

После вчерашната вест за смртта на Диего Марадона, спортската јавност се простува од, според многумина најголемиот на светот.

Сепак, во Аргентина се случува нешто невидено, а се тоа е “виновен“ токму Марадона, кој ги обедини и навивачите на најлутите ривали.

Имено, се појави снимка од навивачи на Ривер Плата и Бока Јуниорс кои во прегратка заедно плачат за легендарниот Ел Пибе.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Снимка од друг агол: Дали Меси беше престрого исклучен? 🎥

После 753 натпревари Меси вчера го доби првиот црвен картон во дресот на Барселона. Меси п…