Дома Фудбал Останато Скандал во ложата на „Бернабеу“: Обезбедувањето го исфрли таткото на Халанд! 🎥

Скандал во ложата на „Бернабеу“: Обезбедувањето го исфрли таткото на Халанд! 🎥

Реал Мадрид и Манчестер Сити одиграа 1:1 во првиот полуфинален натпревар од Лигата на шампионите, а Ерлинг Халанд го имаше можеби најслабиот натпревар од кога е член на „граѓаните“.

Медиумите сега пишуваат дека свое „шоу“ во ложата имал таткото на Халанд, Алф-Инге. Тој бил исфрлен на почетокот на второто полувреме.


Ќе игра ли Елмас против Баерн Минхен!? ↓↓↓


По довикувањата од навивачите на Реал, Алф-Инге влезе во расправија со нив, а им покажуваше и „среден прст“.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Oдложен натпревар во Ла Лига

Натпреварот од 26. коло во шпанската Примера помеѓу Гранада и Валенсија кој требаше да се …