Дома Топ вести Сити ја сака ѕвездата на Милан

Сити ја сака ѕвездата на Милан

Манчестер Сити е силно заинтересиран за младиот напаѓач на Милан, Рафаел Леао, пренесуваат италијанските медиуми.


Од втора лига, до спасител на Германија - 12 ден ↓↓↓22-годишниот Португалец пристигна на Сан Сиро пред две години, а оваа сезона буквално „експлодира“ и се етаблираше во еден од најдобрите напаѓачи во Серија А.

Гвардиола е „заљубен“ во играта на Леао и смета дека идеално би се вклопил во неговиот стил на игра бидејќи може да игра на повеќе позиции во нападот.

„Граѓаните“ спремаат богата понуда и веќе стапиле во контакт со неговиот агент Жорге Мендеш. Тешко дека ќе го убедат Милан да го пушти својот „бисер“. „Газета дело Спорт“ пренесува дека „росонерите“ се во напредни преговори со неговиот агент за продолжување на соработката до 2026 година со тројно поголема плата.

Меѓутоа, тоа нема да го премисли Сити кој е спремен на лето да испрати понуда тешка 70 милиони евра за потписот на Леао.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Проблеми за Швајцарија: Вирус во репрезентацијата пред дербито со Србија!

ЕКСКЛУЗИВНО: 50 БЕСПЛАТНИ СПИНОВИ БЕЗ ДЕПОЗИТ - РЕГИСТРИРАЈ СЕ НА МОЦАРТ! Со проблеми се с…