Дома Топ вести Сите детали од трансферот на Касемиро во Манчестер Јунајтед

Сите детали од трансферот на Касемиро во Манчестер Јунајтед

Иако претходно се пишуваше дека трансферот на Касемиро во Манчестер Јунајтед ќе изнесува околу 70 милиони евра, сепак тоа нема да биде така. Според последните информации од ова зделка Реал ќе заработи 85 милиони евра.

Касемиро така со таа бројка ќе биде втората најскапа продажба во историјата на Реал Мадрид. Трансферот е потврден и сега следуваат медицинските прегледи и потписот на договорот.


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Шпански „АС“ сега ги открива сите детали од овој трансфер. Имено, Јунајтед на Реал ќе му плати сума од 72 милиони евра и плус 13 милиони би биле исплатени како бонуси. Од друга страна „Марка“ информира дека станува збор за 70+15, сепак како и да е на крајот вкупната сума и од двата реномирани медиуми е истата.

Поскапа продажба во Реал Мадрид е само онаа на Кристијано Роналдо кога Јувентус го купи за околу 112 милиони евра.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Нивната цена драстично порасна по ЕП, Јамал на прво место

Специјализираната веб-страница Transfermarkt, која се занимава со пазарните вредности на с…