Дома Фудбал Италија Се сеќавате на Хозе Минала? Денес има 25 години и се врати во Италија

Се сеќавате на Хозе Минала? Денес има 25 години и се врати во Италија

Камерунскиот фудбалер Хозе Минала во 2014 година се најде во центарот на вниманието на спортската јавност.

Причината што Минала само на 17 година стекан популарност е неговиот изглед и никој не веруваше дека тој навистина е тинејџер. Минала го обвинија дека ги лажирал годините и дека нема 17 туку многу пповеќе. На крајот тој беше подлегнат на прегледи кои докажаа дека сепак бил тинејџер.

Повеќе од седум години подоцна Минала е на нов почеток во фудбалската кариера. После една година позајмица од Лацио во Кина се врати во Италија. Денес како 25-годишник потпиша договор со нисколигашот Лучесе и ќе ја продолжи кариерата во овој тим.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Анчелоти: Нашата цел е да играме финале во ЛШ

Тренерот на Реал Мадрид, Карло Анечелоти зборуваше на пресконференција пред утешниот меч с…