Дома Македонски спорт Се појавил проблем во трансферот на Чурлинов во Барнли

Се појавил проблем во трансферот на Чурлинов во Барнли


Unboxing: Што е ново во студиото на BMG Network!? ↓↓↓


Репрезентативецот на Македонија Дарко Чурлинов има договорен трансфер од Штутгарт во Барнли и вечерва требаше да го комплетира трансферот.

Најавите беа дека Чурлинов вечерва ќе ги помине медицинските прегледи и ќе стави потпис на договор до 2026 година, но се појави бирократски проблеми. Германските медиуми објавија дека имало проблем со визата на Чурлинов.

Поради тој „бирократски прблем“ Чурлинов во четврток ќе ги помине лекарските прегледи во Париз пред да го потпише договорот со Барнли.

За услугите на Чурлинов Штутгарт ќе добие 3.5 милиони евра веднаш за трансферот и уште 1.5 милион евра во разни бонуси. Македонецот е голема желба на стратегот на Барнли, Винсент Компани.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Дојде како голем талент, а Анчелоти сезонава нема да смета на него?!

Unboxing: Што е ново во студиото на BMG Network!? ↓↓↓ Турскиот суперталент Арда Ѓулер нема…