Дома Македонски спорт „Се надевам дека ова не е последен натпревар за бате Горан“

„Се надевам дека ова не е последен натпревар за бате Горан“

Стефан Даскалов за Спротски од Амстердам

Елиф Елмас денес одговараше на прашањата од новинарите.

Овој натпревар миже да биде последен во репрезентативниот дрес за Горан Пандев кој од претходно најавува дека после Европското првенство ќе оди во фудбалска пензија.

„Ја не би сакал ова да му е последен натпревар на бате Горан, имаме важни натпревари и после ова Европско првенство. Но, ете ако му е последен да се потрудиме да ја победиме Холандија и за него. Меѓутоа како што кажав јас се надевам дека нема му биде последен“.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Официјално: Покетино го продолжи договорот со ПСЖ

Aргентинскиот стратег Маурисио Покетино во ПСЖ пристигна во јануари на местото на Томас Ту…