Дома Видео Се надеваме и веруваме: Одлична видео најава за мечот Италија – Македонија 🎥

Се надеваме и веруваме: Одлична видео најава за мечот Италија – Македонија 🎥

На ждрепката во Цирих Македонија за противник во баражот го доби актуелниот европски шампион, Италија.

Италијанците се фаворити, но секако дека нашите момци нема да излезат со бело знаме, одиме на гости по изненадување! Сега одлична видео најава за овој натпревар креираше Мартин Пресилски.

Натпреарот Италија и Македонија го играат на 24. март од 20:45 часот, а според последните најави дуелот најверојатно ќе се игра во Рим.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Голманот на Квинс Парк Ренџерс постигна гол против Сандерленд 🎥

На вчерашните натпревари во Чемпионшип видовме еден интересен момент кој вреди да се обеле…