Дома Фудбал Италија Се бара шпиунот: Навивачите на Милан брутално ја понижија кореографијата на Интер! (видео)

Се бара шпиунот: Навивачите на Милан брутално ја понижија кореографијата на Интер! (видео)

0

Фудбалерите на Интер синоќа победија во миланското дерби со 1:0, но „натпреварот“ на трибините им припадна на фановите на Милан.

Миланското дерби е познато по фантастичната атмосфера и спектакуларните кореографии кои ги прават навивачите на Интер и Милан, па така беше и синоќа.

Но, навивачите на Интер ќе сакаат што е можно побрзо да заборават бидејќи некој од нивните редови им открил на „росонерите“ што спремаат.

„Нероаѕурите“ како кореографија спремија голема змија која е нивни симбол, но останаа во шок кога на другата страна навивачите на Милан направија слика како ја распарчуваат змијата на два дела.


Следете го Sportski.mk и на


Навивачите на Интер ја бараат „кртицата“ во своите редови!

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Пике изјави дека од Реал „плачат“ и се жалат на судењето – сега доби одговор од Арбелоа! (ФОТО)

Дека владее нетрпеливост помеѓу фудбалерите на Реал Мадрид и Барселона тоа веќе е сосема д…