Дома Македонски спорт Сестрите Невена и Калина направија одлична песна за македонската фудбалска репрезентација 🎥

Сестрите Невена и Калина направија одлична песна за македонската фудбалска репрезентација 🎥

Деновиве Македонија живее во вистинска фудбалска еуфорија поради историскиот настап на нашата репрезентација на првото Европско првенство Букурешт.

Пред вакви настани секогаш се појавуваат разни, песни и химни, а сега една таква ни доаѓа од САД. Песна посветена на македонската репрезентација изведуваат Невена и Калина Нешкоски кои се по потекло од Охрид и кои пеејаи за РК Вардар пред две години кога црвено-црните станаа европски шампион.

Слушнете…

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

„Историски момент беше денес да се гледа Македонија, срцето ми е полно за Пандев“

Марио Ѓуровски како што најавивме е дел од нашиот експертски кој ги коментира натпреварите…