Дома Останати Кошарка Селекторот Тодоров го продолжи договорот со романска Крајова

Селекторот Тодоров го продолжи договорот со романска Крајова

Селекторот на македонската репрезентација Александар Тодоров и во наредната сезона ќе ја води романска Крајова каде што работи веќе две години.

За Тодоров ова ќе биде четврта година во романското првенство бидејќи првата сезона во оваа земја ја помина како тренер на Динамо Букурешт.

Инаку, Тодоров е првиот тренер кој освои титула со МЗТ Скопја, а во Македонија работеше уште во Алумина, Куманово, Вардар, ФОН. Во странство пак ги предводеше тимовитен а Чукурова (Турција), Рилски и Балкан (Бугарија) и Косово (Пеќ).

На клупата на репрезентацијата Тодоров дебитираше во февруари оваа година.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Кошарка

Проверете

Елмас повторно во Турција и тоа во најголемиот ривал на Фенер?!

Ако им веруваме на турските медиуми Елиф Елмас во овој преоден рок би можел да се врати во…