Дома Македонски спорт Мак фудбал Седлоски не тактизира: Шкупи тргнува со тројца напаѓачи против Санта Клара!

Седлоски не тактизира: Шкупи тргнува со тројца напаѓачи против Санта Клара!

Шкупи денес од 20:00 часот го игра натпреварот против Санта Клара на Арената „Тодор Проески“ и за овој натпревар стратегот Гоце Седлоски се реши за офанзивна формација.

Ова е прв натпревар помеѓу македонскиот и португалскиот претставник, Шкупи сака позитивен резултат па го стартува со тројца напаѓачи.

ШКУПИ (4-3-3): Наумовски; Китановски, Рватабуаје, Фаустин, Зука; Али, Алварез, Чешмеџиев; Маркоски, Ѓорѓиевски, Цветаноски

САНТА КЛАРА (4-3-3): Переира; Рафаел Рамос, Жоао Алфонсо, Вилануеава, Мансур; Карваљо, Линколн, Морита; Алано, Крисан, Карлос

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Aрдиан Беќири за поцврста одбрана на Ренова

Oд денес нов играч на Ренова е Ардиан Беќири (20). 20-годишниот дефанзивец во Ренова прист…