Дома Македонски спорт Мак фудбал Седлоски доби отказ: Работнички има нов тренер

Седлоски доби отказ: Работнички има нов тренер

По само четири месеци и тоа од кои два беа пауза, Работнички се раздели со тренерот Гоце Седлоски.

Заминувањето на Седлоски може да се каже и дека е очекувано бидејќи Работнички на 11 натпревари под негово водство победи само на две средби и двапати одигра нерешено, останатите натпревари ги загуби.


Кој ќе тепа на Ел Класико!? ↓↓↓


„ФК Работнички спогодбено се раздели со досегашниот шеф на стручниот штаб, Гоце Седлоски. Со него заминуваат и неговите соработници, Тони Мегленски и Сашко Поповски.

Клубот им се заблагодарува за посветеноста и професионалноста и им посакува сѐ најдобро во понатамошните кариери“, објави клубот од Дебар Маало.

Веднаш по разделбата со Седлоски Работнички објави и дека нов тренер ќе биде Горан Станиќ.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Пиоли заминува, Милан спреми список од три имиња

Tимот на Милан нема баш најдобри резултати сезонава, па поради тоа започнува да се тресе и…