Дома Фудбал Англија СЕДИ ДОМА И ПОТСЕТИ СЕ: Легендарни дуели од Премиер лигата (видео)

СЕДИ ДОМА И ПОТСЕТИ СЕ: Легендарни дуели од Премиер лигата (видео)

Во време кога има недостаток на спортски настани, а и препораките се да седиме дома, добро е да се потсетиме на легендарните моменти од спортот.

Премиер лигата е во прекин и им недостасува на љубителите на фудбалот, па сега е одлично време да се потсетиме на епски дуели од минатото.

Еден од најлудите натпревари во поновата историја од Премиер лигата се одигра во сезонта 2011/12 кога Манчестер Јунајтед и Арсенал одиграа натпревар со десет гола. „Црвените ѓаволи“ му го нанесоа еден од најтешките порази на „топџиите“ и ги победија со 8:2.

Градските ривали од Манчестер одиграа натпревар за паметење во 2011 година. 23-ти октомври ќе биде запаметен во историјата на Манчестер Сити кога му нанесоа болен пораз на градскиот ривал и победија со 6:1 на „Олд Трафорд“.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Марсело покажа како изгледа неговото тело по изолацијата (ФОТО)

Mногу фудбалери ја искористија домашната изолација за да работат на нивната физичка форма.…