Дома Фудбал Англија Себичниот Салах: Погледнете каква шанса му упропасти на Жота ?

Себичниот Салах: Погледнете каква шанса му упропасти на Жота ?

Фановите на Ливерпул по победата на нивниот тим против Арсенал го критикуваат Мохамед Салах.

Новото засилување за Ливерпул, Диого Жота постигна гол за конечните 3:1, но можеше да погоди и претходно ако Салах не му направеше проблем.


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Како што може да се види топката одеше до Жота кој беше сам, но Салах кој беше многу подалеку се обиде тој да стигне до оваа топка и ја упропасти шансата. По оваа ситуацијата навивачите не го штедеа и на социјалните мрежи жестоко го критикуваа Египќанецот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Шокантни сцени во Серија А, фудбалер на Рома доби срцев удар

Стоперот на Рома, Еван Ендика на мечот против Удинезе колабираше во моментот кога топката …