Дома Фудбал Себаљос за Модриќ: Јас играм добро два месеци, а тој 10 години

Себаљос за Модриќ: Јас играм добро два месеци, а тој 10 години


Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓Дани Себаљос игра одлична сезона, иако до пред само неколку месеци не беше во плановите на Карло Анчелоти.

Себаљос не можеше да се избори за минутажа покрај Модриќ и Крос, а сега фановите бараат од раководството да му понуди нов договор и да го задржи во тимот.

„Не сакам продолжување на договорот ако не го заслужувам. Ми останаа уште три месеци и сакам да играм, а потоа ќе седнам со агентот и ќе донесам одлука. Јас сакам да останам, но сакам клубот да одлучи дали вредам за тоа“, изјави Себаљос.

„За мене е мотивирачки да играм со играчи како Модриќ, тој ми е инспирација. Тој мора да биде пример, јас играм добро два месеци, а Лука игра на највисоко ниво 10-12 години“, додаде Шпанецот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Сон: Се чувствувам одговорен за отказот на Конте

Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓ Ѕвездата на…