Дома Останати Авто Мото Себастијан Фетел во “дуел“ со најсреќната птица на светот

Себастијан Фетел во “дуел“ со најсреќната птица на светот

0

На легендарната германска стаза Хокенхајм денеска се квалификациите за големата награда на Германија.

Утрово беше одржан и третиот тренинг пред квалификациите на кои повторно најбрз беше Леклер од Ферари. Зад него заврши Марк Верстапен, додека трет беше Себастијан Фетел.

Фетел беше во центарот на вниманието на третиот тренинг поради неверојатен момент. Имено, камерите успеале да го снимаат моментот кога птица имала блиска средба со болидот на возачот на Ферари и за малку избегнала смрт.

Формула 1 на официјалната Фејсбук страница го објави ова видео со опис „Најсреќната птица на светот.“

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Авто Мото

Проверете

Големи промени: Болидот во Формула 1 за две години ќе изгледа фантастично! (ВИДЕО)

Формула 1 во претходните години доживеа големи промени, пред се тоа се однесува на изгледо…