Дома Фудбал Репрезентации Сари лаже дека Роналдо бил повреден

Сари лаже дека Роналдо бил повреден

Португалскито фудбалер Кристиано Роналдо изгледа нема никакви проблеми со повреда, барем ако му веруваме на неговиот соиграч од репрезентација, Гончало Пациенци.

Ќе потсетиме Роналдо претходните два натпревари во Јувентус ги завршуваше пред последниот судиски свиреж бидејќи тренерот Маурицио Сари го вадеше од игра. Портив Милан во неделата Роналдо беше заменет уште во 55-тата минута. После натпреварот Сари изјави дека станувало збор за повреда на Португалецот, меѓутоа соиграчот од репрезентацијата го зборува спротивното.

„Немам медицинска диплома, но мене ми изгледа целосно здрав. Многу ни значи што е со нас, тој е најдобриот играч во светот“, изјави Пациенци кој игра за Ајнтрахт за „А’Бола“.

Инаку, Роналдо и против Локомотив и против Милан јасно покажа дека е незадоволен од измените, при изменатата против Милан дури и се упати право во соблекувалната.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Репрезентации

Проверете

Денес ќе се одржи ждрепката за четвртфиналето и полуфиналето во Лигата на шампионите

Во седиштето на УЕФА во Нион денес во 12 часот ќе се одржи ждрепката за четвртфиналето и п…