Дома Фудбал Репрезентации Санчез се налути на условите во репрезентацијата: Се бањаме во нашите го*на!

Санчез се налути на условите во репрезентацијата: Се бањаме во нашите го*на!

Напаѓачот на Алексис Санчез се пожали на условите кои ги има во репрезентацијата на Чиле.

Чиле не игра според очекувањата и по послдниот натпревар си амина и селекторот. Но, резултатите не се единствениот проблем на оваа репрезентација.


Каде ќе биде најинтересно викендов!? ↓↓↓


„Во тренинг комплексот на Фудбалската федерација на Чиле не работат половина од тушевите, треба да чекате некој друг да се истушира за да влезете под туш.

На стадионот на Коло-Коло, додека се туширавме, нашите го*на истекуваа од одводот. Дали во вакви услови треба да биде еден национален тим?“, критикуваше Санчез.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Репрезентации

Проверете

Турам до Мбапе: Многу добро знаеш зошто не потпишав за ПСЖ

Маркус Турам ова лето беше слободен агент и имаше неколку понуди на маса, а Французинот се…