Дома Фудбал Англија Салах: Каква дебата? Меси е подобар од Роналдо!

Салах: Каква дебата? Меси е подобар од Роналдо!


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Секогаш е актуелна вечната дебата дали Лионел Меси или Кристијано Роналдо е подобар фудбалер.

Свое мислење даде и Мохамед Салах, асот на Ливерпул и репрезентативец на Египет. За него воопшто нема дилема.

„Меси е подобар. Апсолутно нема дебата за тоа“, рече Салах.

Двата асови доминираа во светскиот фудбал во последните 15 години.

Освоија голем број трофеи, а она што сега го одликува Меси е светската шампионска титула што ја освои со Аргентина во Катар.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

„Монца во следните сезони ќе се бори за Скудето“

Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓ Eкипата на Монца мин…