Дома Фудбал Репрезентации Садио Мане „растура“ и во репрезентацијата: Погоди после одличен соло продор (ВИДЕО)

Садио Мане „растура“ и во репрезентацијата: Погоди после одличен соло продор (ВИДЕО)

0

Денес беа одиграни неколку пријателски натпревари помеѓу африканските репрезентации.

Еден од најинтересните натпревари го играа Сенегал и Мали на крајот натпреварот заврши со 2:1. Головите ги постигнаа резервистите.

Траоре влезе во игра во 63-тата минута за потоа во 72-та минута да постигне гол за 0:1. Садио Мане погоди за 1:1 во 87-та минута за потоа уште еден резервис Конате во 91-та минута да погоди за конечни 2:1.

Садио Мане со овој гол само ја потврди одлична форма со која оваа сезона настапува во Ливерпул.


Следете го Sportski.mk и на


Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Репрезентации

Проверете

Манчестер Сити – Тотенхем: Сити нема време за жалење, сака брза одмазда

Ова ќе биде втор меѓусебен дуел помеѓу овие две екипи за само неколку дена, по натпреварот…