Дома Видео Борба како во ринг: Савиќ и Торес заборавија дека играат фудбал 🎥

Борба како во ринг: Савиќ и Торес заборавија дека играат фудбал 🎥


Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓На дербито помеѓу Барселона и Атлетико Мадрид видовме необична физичка пресметка за фудбалските терени.

Стефан Савиќ и Феран Торес заслужено добија директни црвени картони затоа што влегоа во пресметка како да се во ринг, а не на фудбалски терен.

Се добиваат црвени картони на терените, меѓутоа ваква борба е навистина реткост да се види.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Познати датумите на двете Ел Класико во Купот

Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓ Шпанската фудбалска федерација денес ги одре…