Дома Македонски спорт Ростов моќно го претстави Тошевски: Во нашата банда дојде нов суперхерој! 🎥

Ростов моќно го претстави Тошевски: Во нашата банда дојде нов суперхерој! 🎥

Maкедонскиот талент, Давид Тошевски од пред некое време го официјализираше трансферот во руски Ростов.

Ростов за Тошевски плати 900.000 евра, а Тошевски потпиша договор на пет години и Русите од него очекуваат големи работи. Сега Ростов на спектакуларен начин го претстави македонскиот талент на своите навивачи.

„Специјален авион слета на нашиот аеродром, а со него дојде и важна личност за нашиот клуб. Во нашата банда дојде нов суперхерој кој знае како се постигнуваат голови“, стои под видеото објавено во кое го претставуваат Тошевски.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Mурињо откри: Головите на Арената пред натпреварот не биле исти!

Вечерва Тотенхем ја победи Шкендија, а после натпреварот Мурињо откри чудна ситуација која…