Дома Фудбал Останато Роналдо порача: Ако бев Бразилец, Бразил ќе освоеше уште пет титули

Роналдо порача: Ако бев Бразилец, Бразил ќе освоеше уште пет титули

Кристиано Роналдо освои се што можеше да се освои на клупски план,а со репрезентацијата на Португалија освои титула на Европското првенство.

Тој на својот соиграч од Јувентус, Данило, му порачал дека со него во тимот Бразил ќе освоел уште пет светски првенства.

Данило откри една негова интересна исповед поврзана за тоа што се можел да освои на репрезентативно ниво доколку бил роден во Бразил.

„Добро го познавам Роналдо уште од времето кое го минавме во Мадрид, но навистина е убаво што повторно го имам крај себе во Јувентус. Покрај тоа што има извонреден квалитет, Роналдо обрнува внимание на секој детал, а тоа најдобро го објаснува сето она што го направи во кариерата. Еднаш дури и ми кажа, ако бев Бразилец, Бразил ќе имаше уште плус пет светски титули“, открива Данило.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Гвардиола му одговори на Мурињо: Игравме по исти правила!

Од вчера во јавноста актуелна е одлуката Манчестер Сити да не биде исфрлен од Лигата на ша…