Дома Луд Спорт Роналдо и Георгина направија хаос во Портофино 📷

Роналдо и Георгина направија хаос во Портофино 📷

По завршувањето на сезоната во Серија А, фудбалерите на Јувентус очекувано добија неколку денови заслужен одмор, пред осминафиналето од Лигата на шампионите против Лион.

Фудбалерите не патувале надвор од Италија, па ја искористиле можноста да се „одморат“ на италијанскиот брег.

Кристиано Роналдо, кој одмара со семејството во Портофино, повторно е во центарот на вниманието. Тој синоќа прошета со Георгина и неговите пријатели на вечера, па очекувано цело Портофино беше „на нозе“.

По кратката прошетка се сместија во ресторанот „Ла Лангостерија“ каде престојуваа неколку часа. Со Роналдо беше и неговото обезбедување како фановите не би му пречеле во дружбата. А, нивната задача единствено беше никој освен келнерите да не се доближува до масата на Роналдо.

На Роналдо му се придружи на вечерата неговиот поранешен соиграч на Спортинг, Жозе Семедо со кого се големи пријатели.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Луд Спорт

Проверете

Mурињо откри: Головите на Арената пред натпреварот не биле исти!

Вечерва Тотенхем ја победи Шкендија, а после натпреварот Мурињо откри чудна ситуација која…