Дома Фудбал Останато Роналдињо во нови проблеми: Банкарските сметки му се празни, државата му го запленува имотот!

Роналдињо во нови проблеми: Банкарските сметки му се празни, државата му го запленува имотот!

Некогаш најдобриот фудбалер во светот, Бразилецот, Роналдињо се соочи со нови проблемни со законот.

Роналдињо не ја плати казната која што му беше изречена од државата за изградба на објект во заштитена област. Тогаш му беше одземен и пасошот, а паричната казна требаше да ја плаќа на рати.


Дерби до Дерби! Комплетен фудбалски викенд ↓↓↓


Сепак, се соочи со проблем кога беше објавено дека неговите банкарски сметки се празни.

Сега државата започнала процес за запленување на неговиот имот. Претходно во 2018 година бразилските власти му запленија луксузниавтомобили и уметнички дела за да ги покријат казните поради незаконското работење во хуманитарната организација што го носеше неговото име.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Славниот Клосе добива нова шанса како тренер?

Славниот германски напаѓач Мирослав Клосе кој важи и за еден од најдобрите голгетери во ис…