Дома Македонски спорт Рекорд на повидок: Миовски пред трансфер!

Рекорд на повидок: Миовски пред трансфер!

Како што изгледа, Бојан Миовски во јануарскиот преоден рок би можел да се пресели во Селтик, тренерот Брендан Роџерс го посетил македонскиот голгетер како најголема желба.

Сезонава Миовски игра во одлична форма во дресот на Абердин, а раководството на шкотскиот гигант било импресионирано од Миовски по ланската дебитантска сезона во која во првенството на Шкотска постигна 18 гола.


Ќе игра ли Елмас против Баерн Минхен!? ↓↓↓


Скаути на Селтик скоро на секој натпревар го следеле Миовски и извештаите за него биле позитивни.

Абердин не сака да се раздели од својот најдобар стрелец, меѓутоа со висока понуда ситуацијата би се променила. Шкотските медиуми најавуваат дека трансферот би бил најскапиот во историјата помеѓу два шкотски клуба.

Рекордот во овој момент го држи трансферот на Скот Браун за кого Селтик во 2007 година плати 4.4 милиони фунти. Ќе потсетиме, Абердин за Миовски плати 650.000 фунти.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Ѓоковиќ номиниран за уште едно престижно признание – брка рекорд на Федерер!

Новак Ѓоковиќ е номиниран е за наградата „Лауреус“ за најдобар спортист во светот. Најдобр…